Tango dla mojej matki – Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów – 25.05.2024 r.

Jak świętowano Dzień Matki na  Ursynowie?

Już 25 maja Formacja Tango Para Todos  uczciła Dzień Matki koncertem najpiękniejszych tang polskich i argentyńskich pt. „Tango dla mojej matki”. 24 osobowy chór i orkiestra Formacji wystąpiły po dyrekcją Anny Kalskiej i  Agnieszki  Kowalskiej.

Na scenie chór i orkiestra formacji Tango Para Rodos. Dyryguje Agnieszka Kowalska

Zabrzmiały takie przeboje tangowe jak La cumparsita, Besame mucho czy Oblivion.  Nie zabrakło też polskiego tanga napisanego w okresie międzywojennym przez Szymona Kataszka i Zenona Friedwalda pt. „To tango jest dla mojej matki”. Publiczność, po małej rozgrzewce przeprowadzonej przez dyrygentkę chóru – Agnieszkę Kowalską, uczciła wszystkie mamy śpiewając razem z Formacją refren tego utworu.

Publicznością dyryguje Agnieszka Kowalska. Ubrana na czarno z przypiętą czerwoną różąNa bis Formacja Tango Para Todos zaśpiewała „Sto lat” w specjalnie dla niej napisanej aranżacji tego popularnego utworu. A potem … wszyscy razem odśpiewali mamom uroczyste „Sto lat” w wersji ogólnie znanej.

Na scenie orkiestra Formacji Tango Para Rodos. Dyryguje Anna Kalska

Po koncercie para taneczna – Tomasz Sadlakowski i Monika Kwiatkowska dali pokaz tanga argentyńskiego –  zatańczyli trzy tanga.

Tango tańczy Tomasz Sadlakowski ubrany w czarne spodnie i szarą marynarkę i Monika Kwiatkowska ubrana w czerwoną, rozkloszowaną sukienkę. Na głowie ma wpięty czerwony kwiat.

Instruktorzy tanga zaprosili publiczność do godzinnej lekcji kroków tanga. Publiczność, zachęcona pokazem tanga, licznie wzięła udział w lekcji.

Po lekcji tanga oświetlenie zostało przygaszone i ruszono w tany. Rozpoczęła się milonga – potańcówka w rytmie tanga.

Nastrojowe światło w odcieniu czerwonym. Na parkiecie widać siedem tańczących par.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane przez Fundację Partytura przy współudziale Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Ursynów.

Znak Warszawy projekt współfinansuje dzielnica Ursynów