Zaczarowane Tango w Wilanowie – Centrum Kultury Wilanów 18.09.2016 r.

Tego popołudnia Fundacja Partytura czarowała tangiem w Wilanowie.

Zebranych gości powitała dyrektor Centrum Kultury Wilanów – pani Iwona Maciąg. Przedstawiła organizatorów i zaprosiła licznie zgromadzoną publiczność do słuchania, śpiewania i tańczenia tanga.

795

Koncert rozpoczął się pięknym, znanym z filmu „Zapach Kobiety”, tangiem pt. „Por Una Cabeza”. Formacja Tango Para Todos, składająca się z chóru i orkiestry, czarowała tangiem przez ponad godzinę – zaprezentowała wiele tang argentyńskich, ale i dobrze znanych publiczności, polskich przebojów tangowych. Program był bardzo zróżnicowany – część utworów była wykonywana przez chór z towarzyszeniem orkiestry, część utworów była w wersji instrumentalnej, a niektóre były wykonywane przez solistów z towarzyszeniem Formacji. Tego wieczoru solistami byli: Monika Kwiatkowska (śpiew), Duarte Peralta (śpiew) i Przemek Wojciechowski (akordeon).

Nie tylko Formacja grała i śpiewała tanga. Cała sala – wspólnie z muzykami, odśpiewała „Tango Milonga”.

O historii tanga, jego kompozytorach i wykonawcach ciekawie opowiadała prowadząca koncert Monika Kwiatkowska.

Na zakończenie koncertu zabrzmiała „To ostatnia niedziela”. Ale mamy nadzieję, że to nie była ostatnia niedziela z tangiem w Wilanowie. Koncert bardzo podobał się publiczności, która zgotowała muzykom owację na stojąco.

Po koncercie nastąpiła krótka przerwa techniczna na opuszczenie sali koncertowej i przejście na parter do sali tanecznej. Tam już czekali profesjonalni nauczyciele tanga, para taneczna Magdalena Skawińska i Michał Wójcik.

826Aby zachęcić publiczność do nauki tańca tancerze dali pokaz tanga. Ach, jak oni tańczyli – wszyscy patrzyli z podziwem… i  chyba z zazdrością.

Po pokazie nadszedł czas, że trzeba było przełamać swoją nieśmiałość i… stanąć do nauki tanga. Nauczyciele ustawili chętnych w koło, pokazali jaka w tangu powinna być postawa i jakie są kroki podstawowe tego tańca. Najpierw ćwiczenia były „na sucho”, bez muzyki, a potem wszyscy ruszyli do tanga. Nauczyciele korygowali postawę, tańczyli z uczącymi się, demonstrowali właściwe kroki. Przez godzinę podstawowe kroki zostały przećwiczone. Nauczyciele chwalili tańczących – grupa była bardzo zdolna i zdyscyplinowana.

Ostatni punktem wieczoru była milonga, czyli potańcówka tangowa. Do nowych miłośników tanga dołączyli już dawno nim zaczarowani tancerze 🙂

Impreza była zorganizowana przez Fundację Partytura przy współudziale Centrum Kultury Wilanów. Projekt współfinansowało m.st. Warszawa dzielnica Wilanów.