Tango – starej melodii czar – 3.12.2016 r.

Cztery godziny tanga !

To był wspaniały tangowy wieczór w Domu Kultury Świt – koncert w wykonaniu Formacji Tango Para Todos, pokaz tanga, lekcja kroku podstawowego tanga… i milonga.

Już po raz drugi Formacja Tango Para Todos czarowała tangiem mieszkańców Targówka.

Tango to namiętność – to miłość i smutek, żal rozstań i uniesienia powrotów. Każde tango jest inne, każde opowiada życiową, najczęściej dramatyczną historię. Bo tango właśnie z serca płynie.

542

W grudniowa sobotę, 3.12.2016 r. – w Domu Kultury Świt zagościło „Tango – starej melodii czar”. Program był niezwykle urozmaicony. Pierwsza część stanowił koncert Formacji Tango Para Todos – ponad 30 osobowego chóru i orkiestry pod dyrekcją dyrygentek Anny Kalskiej i Agnieszki Kowalskiej.

Formacja zaprezentowała publiczności najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie. Część z nich była wykonana w wersji instrumentalnej, część przez chór z towarzyszeniem orkiestry, natomiast polskie Tango Milonga zaśpiewała cała sala.

Koncert był przeplatany opowieścią o korzeniach tanga, jego historii w Argentynie i Urugwaju, jak znalazło się w Europie, kto pierwszy zatańczył je w Polsce… – opowiadała Monika Kwiatkowska.

Koncert bardzo podobał się publiczności – zgotowała Formacji owację na stojąco. Artyści z przyjemnością bisowali aż trzy razy!

813Po koncercie goście przeszli do sali tanecznej. Tam już czekała para tancerzy Magda Skawińska i Michał Wójcik, aby dać pokaz tanga argentyńskiego.

Większość biorących udział w imprezie, zachęcona wspaniałym tańcem profesjonalnych tancerzy, postanowiła wypróbować swoje siły na parkiecie i stanęła do lekcji kroku podstawowego tanga. Tylu było chętnych, że nauczyciele ustawili wszystkich aż w dwie rondy (czyli okręgi po których tańczy się tango). Nauczyciele pokazywali kroki, korygowali tańczących, a nawet z nimi tańczyli. Na zakończenie otrzymali duże brawa w podziękowaniu za lekcję.

A po lekcji – milonga, czyli potańcówka tangowa. Tańczyli nowi pasjonaci tanga, dołączyli do nich starzy wyjadacze tangowych parkietów.

Projekt zrealizowała Fundacja Partytura przy współudziale Domu Kultury Świt.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Targówek.

log t