Na tangową nutę – CS Fort Sokolnickiego 5.06.2016 r.

To był prawdziwie wiosenny koncert.

W niedzielę 5.06.2016 roku w patio Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbył się koncert zespołu Tango Mio w składzie Monika Kwiatkowska – wokal, Przemek Wojciechowski – akordeon, Sebastian Fernandez – skrzypce i gościnnie Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne.

277

Dla wielu osób koncert „Na tangowa nutę” był doskonałym zakończeniem niedzielnego, wiosennego spaceru w przepięknym żoliborskim parku. Na koncert przybyło ok. 200 osób.

Artyści zaprezentowali najpiękniejsze polskie tanga takie jak „Na pierwszy znak” Henryka Warsa, słowa Juliana Tuwima, „To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego, słowa Zenona Friedwalda, czy „Już nie zapomnisz mnie” Henryka Warsa, słowa Ludwika Starskiego. Zabrzmiały też znane tanga argentyńskie np. „Milonga sentimental” Sebastiana Piana, słowa Homero Manzi, „Volver” Carlosa Gardela, słowa Alfredo Le Pera czy „Garganta con arena” Cacho Castano.

Większość tang wykonywanych było przez wokalistkę z towarzyszeniem muzyków, ale były też tanga prezentowane w wersji instrumentalnej – słynna „La Cumparsita” Gerardo Matos Rodrigeza czy „Contrastes” Astora Piazzolli.

190O tangu, jego muzyce i historii w Argentynie oraz w Polsce ciekawie opowiadała Monika Kwiatkowska. Opowieść była doskonałym uzupełnieniem prezentowanych utworów. Tango to muzyka, która narodziła się z uczucia – miłości, zazdrości, tęsknoty, smutku. Tango porusza i zostaje w duszy większości słuchających. Ale też porywa do tańca – tańca pełnego pasji i zaangażowania. Także w trakcie tego koncertu kilka par ruszyło do tanga.

359

Koncert był zorganizowany przez Fundacje Partytura przy współpracy z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego i był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Żoliborz.

log