Tanga czar – PROM Kultury Saska Kępa – 10.10.2020 r.

Tango zawsze czaruje swym pięknem i emocjami jakie wzbudza, bo opowiada o miłości, tęsknocie, zazdrości… Tango również daje chwile radości i zapomnienia jakże potrzebne dziś, w tych trudnych czasach w jakich dane jest nam żyć…

W dniu 10.10.2020 w PROMie Kultury Saska Kępa zespół Tango Mio  w składzie Monika Kwiatkowska – wokal, Joasia Okoń – skrzypce, Anna Kalska – klarnet, Przemek Wojciechowski – akordeon, Maciej Dobrzański – kontrabas, Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne zaprezentował tanga polskie i argentyńskie. 

Zabrzmiały takie znane polskie tanga jak „Już taki jestem zimny drań”, „A ja Cię kochać nie przestanę”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, słynne „Jesienne róże”, czy „Tango milonga”.  Nie zabrakło też tang argentyńskich – wokalistka przejmująco zaśpiewała tango „Garganta con arena”, zabrzmiało słynne tango nuevo Astora Piazzoli „Libertango”, argentyński hymn tanga „Volver”.

A z czym kojarzy się tango ? – z tańcem! Nie mogło zabraknąć pokazu tego tańca. Tomasz Sadlakowski z Moniką Kwiatkowską tańczyli tango do trzech utworów instrumentalnych wykonywanych przez zespół Tango Mio.

Publiczność zgromadzona na Sali (zgodnie z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19) przyjęła koncert entuzjastycznie. Dla szerszej publiczności koncert był transmitowany on-line na facebook’u PROMu Kultury Saska Kępa.

Koncert był zorganizowany przez Fundację Partytura przy współudziale PROMu Kultury Saska Kępa.

Koncert odbył się w ramach zadania publicznego „Z tangiem na Pradze Południe” i był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.