Tango, Tango, Tango – Wawerskie Centrum Kultury 8.05.2016 r.

Już po raz drugi Formacja Tango Para Todos występowała w gościnnym Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żagańskiej 1A.

Tym razem chór i orchestra FTPT zaprezentowały publiczności Wawra koncert pt. „Tango, Tango, Tango” składający się z kilkunastu tang zarówno w wersji orkiestrowej jak i w formie tanga śpiewanego. Tango to nie tylko taniec – to muzyka, uczucie i pasja…

449Formację poprowadziły dwie wspaniałe dyrygentki: Agnieszka Kowalski i Anna Kalska.

an

W niektórych tangach oprócz chóru i orkiestry wystąpili też soliści – tango Buscandote zostało wykonane przez Monikę Kwiatkowską, w Chiquilin de Bachin Astora Piazzoli solo na akordeonie zagrał Przemek Wojciechowski, zaś solo na saksofonie w utworze także Astora Piazzoli Oblivion wykonała Allison Schmidke.

Prezentowane były nie tylko tanga argentyńskie – uczestnicy koncertu zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania znanego polskiego tanga – Tango milonga. Publicznością, orkiestrą i chórem dyrygowała Agnieszka Kowalska.

Widowania była zachwycona tangami nuevo, czyli tangami nowego stylu tego tańca, napisanymi przez kompozytorów współczesnych. Na bis publiczność wybrała tango Triunfal Astora Piazzoli.

Koncert prowadziła i o tangu – jego historii, kompozytorach ciekawie opowiadała Monika Kwiatkowska.

521Wieczór uświetnił występ profesjonalnej pary tanecznej – Beaty Mai Gellert i Marka Matysiaka. Jak oni tańczyli…

Dodatkową atrakcją wieczoru była wystawa zdjęć pięknych krajobrazów Argentyny – bo „Argentyna to nie tylko tango…”

Wydarzenie „Tango, Tango, Tango” zostało zorganizowane w przez Fundację Partytura przy udziale Wawerskiego Centrum Kultury, a współfinansowane przez m.st. Warszawę Dzielnicę Wawer.