Formacja Tango Para Todos zawitała na Bemowie

2 grudnia o godzinie 18.00 w Bemowskim Centrum Kultury odbył się koncert Formacji Tango Para Todos pod tytułem „Tango dla Biało-czerwonej”.

Chór i orkiestra Formacji Tango Para Todos pod dyrekcją Agnieszki Kowalskiej i Anny Kalskiej zaprezentowali publiczności Bemowa najpiękniejsze polskie tanga okresu międzywojennego, a także wybrane tanga argentyńskie. Aby podkreślić patriotyczny wydźwięk koncertu Formacja Tango Para Todos wykonała specjalnie dla niej napisane tango do wiersza Edwarda Słońskiego pt. „Ta, co nigdy nie zginęła”. Agnieszka Kowalska, na tle muzyki akordeonowej, deklamowała wiersz Leoplda Staffa „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą „.

Koncert uświetnił pokaz tanga, do wybranych utworów zagranych przez orkiestrę Formacji Tango Para Todos, wykonany przez tancerzy Tomasza Sadlakowskiego i Monikę Kwiatkowską

Monika Kwiatkowska opowiadała też o historii tanga w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości – jak tango dotarło do Polskie, o jego niezwykłej popularności w naszym kraju, o najważniejszych twórcach i wykonawcach.

Koncert cieszył się wielkim powodzeniem. Były gromkie oklaski i bisy. Na „bis”, aby podkreślić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Formacja odśpiewała specjalnie zaaranowane dla niej „Sto lat”. Publiczność była zachwycona, podjęła temat i na zakończenie wszyscy razem jeszcze raz odśpiewali „Sto lat”, teraz w wersji tradycyjnej.

Koncert zorganizowała Fundacja Partytura.

Wydarzenie było finansowane przez m.st. Warszawę Dzielnicę Bemowo.

s