Po pierwsze tango – Wola świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca, Wolskie Centrum Kultury, Dom Społeczny ul. Obozowa 85, 27.05.2023

Co prawda nieco po terminie, 27 maja 2023 roku,  Wola świętowała Międzynarodowy Dzień Tańca w Domu Społecznym Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85. Taniec to wspaniała forma muzyczna. Zawsze wzbudza emocje i duże zainteresowanie. A tango to jego jedna z ciekawszych odsłon.

Na scenie zespół Tango Mio

Tango jest tańcem improwizowanym. Może być tradycyjne, ale też nowoczesne. Tango może być wolne, ale też szybkie. Tango tańczy się na cztery (tango tradycyjne), ale też na dwa (tango milonga) i na trzy (tango-vals). O tych wszystkich tangowych ciekawostkach, ale i o historii tanga w Argentynie, Urugwaju i Polsce opowiadała wokalistka zespołu Tango Mio.

Nascenie Tango Mio - wokalistka, akordeonista, w tle klarnecistka

Bo to zespół Tango Mio zaprosił do tanga wolską publiczność. Tango Mio w składzie: wokal – Monika Kwiatkowska, skrzypce – Joasia Okoń, klarnet – Anna Kalska, akordeon  – Przemek Wojciechowski, kontrabas – Maciej Dobrzański i instrumenty perkusyjne – Rafał Olewnicki zagrał takie przeboje tangowe jak La cumparsita, Jalousie, Libertango czy Miłość w Potofino. Zabrzmiały też piękne polskie tanga Tango Milonga, To ostatnia niedziela, U mówiłem się z nią na 9 czy Nietoperze.

Na scenie Tango Mio - skrzypaczka i klarnecistka

Do wybranych utworów instrumentalnych tango zatańczyli Tomasz Sadlakowski i Monika Kwiatkowska.

Tango tańczą Tomasz Sadlakowski i Monika Kwiatkowska

Po koncercie tancerze – instruktorzy tanga zaprosili słuchaczy na godzinną naukę kroków tego tańca. Nauczyciele pokazywali kroki tanga, a publiczność ustawiona w pary ćwiczyła je pilnie.

Na zakończenie imprezy wszyscy ruszyli w tany. Jak przystało na Dzień Tańca tańczono różne rodzaje tańców. Były też tanga. Nowi adepci tego tańca mogli wypróbować nauczone kroki.

 

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Partytura przy współudziale Wolskiego Centrum Kultury.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Wola.

Logo Warszawy projekt współfinansuje dzielnica Wola