Tangiem oczarowani – PROM Kultury Saska Kępa – 11.05.2019

W sobotnie popołudnie, 11 maja o godzinie 17.00, stali i nowi miłośnicy tanga stawili się tłumnie w PROMie Kultury Saska Kępa. Fundacja Partytura, m.st. Warszawa Dzielnica Praga Południe oraz PROM Kultury zaprosili mieszkańców na cztero-godzinne wydarzenie pt. „Tangiem oczarowani”.

Popołudnie rozpoczęło się koncertem Formacji Tango Para Todos – 38 osobowego zespołu, chóru i orkiestry, wykonującego tanga polskie i argentyńskie. Tango para todos to po hiszpańsku tango dla wszystkich. Takie też przesłanie przyświeca zespołowi – dzieli się ze słuchaczami piękną muzyką tanga, zaszczepia im zainteresowanie i podziw dla tego jakże ciekawego gatunku muzycznego.

W wykonaniu Formacji Tango Para Todos zabrzmiały takie przeboje jak „Por una cabeza” tango z filmu „Zapach kobiety” z Alem Pacino w roli głównej, „Adios, Nonino” Astora Piazzoli czy znane wszystkim polskie „Tango milonga”. To tango razem z zespołem śpiewali wszyscy !

Formacja Tango Para Todos wystąpiła pod dyrekcją swoich dyrygentek Agnieszki Kowalskiej i Anny Kalskiej.

Pomiędzy utworami o historii tanga w Polsce i Argentynie, o jego twórcach i słynnych wykonawcach opowiadała Monika Kwiatkowska.

Po koncercie przyszedł czas na pokaz tanga – Tomasz Sadlakowski wraz z partnerką Moniką Kwiatkowską zaprezentowali trzy różne rodzaje tego tańca – tango w tradycyjnej postaci, tango-nuevo – czyli tango nowoczesne oraz tango-vals.

Pokaz był zaproszeniem do nauki tanga – bardzo wiele osób skorzystało z okazji wzięcia udziału w godzinnej lekcji. Tancerze pokazywali wszystkim chętnym kroki oraz proste figury tego jakże pięknego tańca.

Na zakończenie wieczoru nowi adepci tanga wraz z „tangowymi wyjadaczami” ruszyli w tany – rozpoczęła się milonga, czyli tangowa potańcówka.

Impreza zakończyła się ok. godziny 21. Jesteśmy przekonani, że publiczność została „Tangiem oczarowana”.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy PROMu Kultury Saska Kępa.

Zadanie było współfinansowane przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.

s