Zasłuchani w Tangu – Dom Kultury Świt 7.12.2019

Zasłuchani w Tangu, a nie, że w hip-hopie
są: prezes, sklepowa, koń, pani przy mopie,
ludwisarz, masztalerz, zdun, zecer, folusznik,
konwisarz, metrampaż, pan, co ma rozrusznik,
karpiniarz, wyoblarz, pozłotnik i sowa,
bo zaraz szykuje się uczta tangowa!

Czyśćcie więc w te pędy pazur swój i uszy,
bo tak Wam zagramy, że się Wam poruszy
to i owo w środku, uśmiechnie wątroba.
Niechże żyje tango – muzyki ozdoba!

Tak dowcipnie Agnieszka Kowalska – dyrygentka Formacji Tango Para Todos zapraszała na facebooku na wydarzenie „Zasłuchani w tangu”, które odbyło się 7 grudnia 2019 w Domu Kultury Świt  przy ul. Wysockiego 11 w Warszawie.

O godzinie 18.00 rozpoczął się koncert najpiękniejszych tang polskich i argentyńskich w wykonaniu Formacji Tango Para Todos 30 osobowej grupy muzycznej składającej się z chóru i orkiestry. Formację poprowadziły dyrygentki Agnieszka Kowalska i Anna Kalska.

Zabrzmiały takie utwory jak „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Por una cabeza”, „Adios, nonino”, „Tango dworcowe”, czy w wykonaniu solisty „Corazon, corazon”.

Utwory były przeplatane opowieścią o historii tanga w Argentynie, Europie. jak trafiło do Polski stając się najpopularniejszym tańcem Warszawy międzywojennej.

Popularne tango międzywojenne „Tango milonga’ odśpiewała, po małym przygotowaniu wokalnym przeprowadzonym przez dyrygentkę Agnieszkę Kowalską, cała sala 🙂

Na zakończenie koncertu, na bis, do muzyki wykonywanej przez Formację Tago Para Todos tango zatańczyła para taneczna – Monika Kwiatkowska i Tomasz Sadlakowski.

Tancerze zaprosili publiczność na pokaz tanga i lekcję podstawowego kroku tanga do Sali tanecznej.Publiczność tłumnie wzięła  udział w lekcji. Wszyscy pilnie trenowali krok tanga, tancerze-nauczyciele udzielali wskazówek, a nawet tańczyli z kursantami.

Po godzinnej lekcji rozpoczęła się milonga – wieczork taneczny na którym tańczy się tango. Była to okazja do wypróbowanie kroków nauczonych podczas lekcji i do zatańczenia tanga z bardziej doświadczonymi tangueros.

Projekt  był zrealizowany przez Fundację Partytura przy współpracy Domu Kultury Świt.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Targówek

T