Tango muzyka miłości – 9.07.2017 r.

Wielu mieszkańców Pragi Południe postanowiło spędzić piękną letnią niedzielę 9 lipca w Parku Skaryszewskim. Atrakcji było mnóstwo – całodzienny piknik z okazji Święta Francji, a przede wszystkim koncert tang pt. „Tango muzyka miłości”.

park

Koncert rozpoczął się o godz. 18.00 w muszli koncertowej Parku Skaryszewskiego.

Tango Mio w składzie : Monika Kwiatkowska – wokal, Joasia Okoń – skrzypce, Przemysław Wojciechowski – akordeon i Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne powitało publiczność, która tłumnie przybyła do muszli, znanym polskim tangiem pt. „Na pierwszy znak”. W trakcie koncertu zabrzmiały jeszcze inne polskie tanga – ” Nie kochać w taką noc”, „Graj skrzypku, graj” czy dobrze znane publiczności tango „To ostatnia niedziela”.

Monika Kwiatkowska ciekawie opowiadała o tangu w Polsce, jego początkach w naszym kraju i rozkwicie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabrakło też opowieści o tangu w Argentynie – historii mniej znanych polskiemu słuchaczowi, ale jakże barwnych i emocjonalnych.

MonikaPrzemekJoasia

 

Usłyszeliśmy także wiele argentyńskich przebojów tanga śpiewanego takich jak „Que nadie sepa mi sufrir”, „Naranjo en flor” czy „Garganta con arena”.

Najpopularniejsze na świecie tango „La Cumparsita” zabrzmiało tym razem w wersji instrumentalnej. Przedstawiona przez Monikę historia tego tanga, a także jego muzyka niezwykle podobała się publiczności.

Na bis Tango Mio wykonało bardzo energetyczne candombe – jeden z rodzajów tanga – pt. „Tango negro”. W trakcie bisu, ale także do wcześniej wykonywanych utworów, część publiczności ruszyła w tan.

Koncert tak wspaniale wprowadził wszystkich w klimat tanga, że na scenie muszli koncertowej rozpoczęła się spontaniczna, co prawda krótka, milonga – zupełnie jak w Buenos Aires.

Koncert zorganizowała Fundacja Partytura przy współudziale Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.

s