Magiczne Tango – Bielański Ośrodek Kultury 24.09.2016

„Na pierwszy znak” na przyciemnioną scenę weszli muzycy… Potem pojawiła się ubrana w kostium z lat dwudziestych ubiegłego stulecia… GWIAZDA.

a

Tak Tango Mio w składzie – Monika Kwiatkowska – wokal, Przemek Wojciechowski – akordeon, Sebastian Fernandez – skrzypce i Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne przywitało publiczność Bielańskiego Ośrodka Kultury w sobotę 24 września 2016 r.

Zabrzmiały tanga argentyńskie – „Garganta con arena”, „Volver”czy „Milonga sentimental” oraz dobrze znane i lubiane tanga polskie – „Nie kochać w taką noc” czy „Bo to się zwykle tak zaczyna”. Większość utworów stanowiły tanga śpiewane, ale muzycy zaprezentowali też kilka tang w wersji instrumentalnej – jak najsłynniejsze tango tang – „La Cumparsita”.

b

Każde tango niesie za sobą opowieść. Opowiadając te historie, czasem sentymentalne, czasem tragiczne, ale zawsze o uczuciach jakże nieobcych wszystkim słuchaczom, Monika Kwiatkowska wprowadzała w klimat każdego utworu.

Publiczność pokochała tango – wywoływała Tango Mio do podwójnego bisu.

f

Ale to nie był koniec wieczoru – magia tanga działała dalej. Publiczność poproszona została do sali obok na pokaz tanga w wykonaniu pary tanecznej – Magdaleny Skawińskiej i Michała Wójcika. Ach, jak oni tańczyli…

Potem nadszedł czas wypróbowania kroków tanga pod czujnym okiem profesjonalnych nauczycieli tanga. Wiele osób wzięło udział w lekcji, a potem zostało na milondze – potańcówce tangowej, aby wypróbować nowo poznane kroki na parkiecie. Do nowicjuszy dołączyli bardziej doświadczeni tancerze.

Wieczór zorganizowała Fundacja Partytura przy współudziale Bielańskiego Ośrodka Kultury. Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę dzielnicę Bielany