Tango to Miłość – 4.02.2017 r.

Wszystkie bilety na koncert pt.”Tango to Miłość” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos przy współudziale nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu – Marty Dziuby, Piotra Motyki, Piotra Poterały, Grzegorz Chwalińskiego zostały wyprzedane. Artystów oklaskiwało prawie 500 słuchaczy.

867

Piękna, nowoczesna Sala Koncertowa im. Krzysztofa Pendereckiego przy ul. 25 Czerwca 70, w Radomiu sprzyjała fantastycznemu wykonaniu tang polskich i argentyńskich. Zabrzmieli tacy kompozytorzy jak Lucio Demare, Carlos Gardel, Astor Piazzola czy Jerzy Wasowski i Jerzy Peterbsurski.

P1

Koncertem dyrygowały Anna Kalska, która na co dzień przygotowuje orkiestrę Formacji Tango Para Todos oraz Agnieszka Kowalska – przygotowująca chór Formacji. Monika Kwiatkowska prowadziła całe wydarzenie i ciekawie opowiadała o historiii tanga, jego kompozytorów i wykonawców.

Publiczność została zaproszona w wspólnego odśpiewania „Tango Milonga”. Agnieszka Kowalska dowcipnie, ale profesjonalnie przygotowywała wszystkich do śpiewania.

955

Koncert promował płytę Formacji Tango Para Todos pt. Tango… .

Koncert został zorganizowany przez Fundację Partytura, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu i Towarzystwo Muzyczne w Radomiu.