Zapraszamy do Tanga – Wawer 19.04.2015

19 kwietnia 2015 w Wawerskim Centrum Kultury zagościło tango!

Ok. godz. 17 rozpoczął się koncert Formacji Tango Para Todos. Orkiestra złożona z 13 muzyków pod dyrekcją Anny Kalskiej i 9-osobowy chór pod dyrekcją Agnieszki Kowalskiej wprowadził licznie zgromadzoną publiczność w świat tanga.

nn

Po raz pierwszy Formacja występowała wśród grafitti – okazuje się, że tradycyjne tango świetnie odnajduje się również w takiej scenerii.

Muzyka była przeplatana opowieściami Moniki Kwiatkowskiej o historii tanga, jego twórcach i wykonawcach. Tango, choć jego korzenie są w Argentynie i Urugwaju, było niezwykle popularne w Polsce okresu międzywojenngo. W tym czasie nasz kraj był jednym z najważniejszych centrów tanga na świecie – powstało ponad 3 tysiące polskich tang. W trakcie koncertu nie tylko soliści, chór i orkiestra wykonywali tanga – piękne polskie tango „To ostatnie niedziela” śpiewała cała sala!

Występ publiczności, chóru i orkiestry nie był jedyną atrakcją tego wieczoru. Para taneczna – Lena Myszka i Łukasz Wiśniewski – dała wspaniały pokaz tanga. Jak oni tańczyli! W trzech tańcach pokazali kunszt tańca, jego różnorodność, emocje. Po pokazie Lena i Łukasz zaprosili publiczność na parkiet i zaczęła się godzinna lekcja tangowego kroku początkowego. Nie było łatwo … a to przeszkadzała muzyka, a to inna para, a to partner lub partnerka … . Ale nauczyciele mają na wszystko sposoby

Wszyscy doskonale się bawili i widać, że połknęli tangowego bakcyla.

W końcu przyszedł czas na milongę – potańcówkę w rytmie tanga. Każdy uczestnik lekcji tangowego kroku podstawowego mógł spróbować swoich sił na parkiecie. Do nowych adeptów tanga dołączyli bardziej zaawansowani tangueros. Niektórzy nawet próbowali cabaceo – zapraszania do tańca i akceptowania zaproszenia wzrokiem. Jakże romantycznie!

Impreza została zorganizowana przez Fundację Partytura przy udziale Wawerskiego Centrum Kultury.

Projekt był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy