Wieczór z Tangiem – Centrum Promocji Kultury Podskarbińska – 3.10.2015

W sobotę, 3.10.2015 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 odbył się koncert zespołu Tango Mio wykonującego tanga polskie i argentyńskie.

Publiczność dopisała – wielka sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Tango – taniec pełen zmysłowości i emocji – przyciąga!

Tango Mio to dwoje utalentowanych muzyków: Monika Kwiatkowska – wokal i Przemek Wojciechowski – akordeon.

7635Monika Kwiatkowska zaczęła koncert opowieścią o tangu prezentującą publiczności jego historię oraz sylwetki najsłynniejszych kompozytorów i autorów tekstów. Tango, ten najbardziej rozpoznawalny na świecie element dziedzictwa kulturowego Argentyny powstało pod koniec XIX wieku. W Polsce okres wielkiego rozkwitu tanga to dwudziestolecie międzywojenne. Powstało wtedy kilka tysięcy polskich tang, z których większość, niestety, uległa zapomnieniu…

Koncert tang śpiewanych był dobrą okazją aby przypomnieć sobie stare polskie tanga i posłuchać, być może jeszcze nie wszystkim znane, a niezwykle oryginalne tanga argentyńskie.

Tango wyraża głębokie i jakże ludzkie emocje – nieszczęśliwą miłość, tęsknotę za ojczyzną, wolnością… Za każdy tangiem stoi jakaś historia, najczęściej bardzo dramatyczna i chwytająca za serce. Bo tango właśnie z serca płynie

Muzycy wykonali 12 utworów – większość z nich były to utwory wokalne z towarzyszeniem akordeonu, ale było też kilka utworów instrumentalnych.

A na bis było Tango Negro z energetycznym refrenem borocoto, borocoto, borocoto w wykonaniu Tango Mio z towarzyszeniem publiczności.

Na zakończenie koncert został uświetniony występem pary tancerzy tanga Magdy Skawińskiej i Michała Wójcika. Co to był za występ!

Para zatańczyła różne rodzaje tanga – tradycyjne tango, milongę i tango-walca, a na bis znów tango.

Koncert został zorganizowany przez Fundację Partytura we współpracy z Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej

Wydarzenie było współfinansowane przez Urząd Dzielnicy Praga Południe.