Tango moja miłość – Centrum Łowicka 10.06.2017 r.

W sobotnie popołudnie  10.06 2017 r.  zespół Tango Mio w składzie: Monika Kwiatkowska – wokal, Joasia Okoń – skrzypce, Przemysław Wojciechowski – akordeon i Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne wystąpił z koncertem „Tango, moja miłość” w Centrum Łowicka w Warszawie.

Lowicka 1

Zespół Tango Mio specjalizuje się w tangu śpiewanym (tzw. tango-cancion), więc większą część koncertu stanowiły utwory wokalne – tanga polskie i argentyńskie. Były wśród nich doskonale znane publiczności  „To ostatnia niedziela” czy „Nie kochać w taką noc, to grzech” jak i utwory pochodzące z kanonu argentyńskiej klasyki tangowej, jak „Volver”, czy „Milonga Sentimental”.

Lowicka 2

Zespół zaprezentował też, między innymi, instrumentalną wersję najbardziej znanego tanga na świecie „La cumparsita”

Lowicka 3

Wokalistka, Monika Kwiatkowska, opowiadała też o kompozytorach i autorach tekstów poszczególnych tang, o odmianach tanga oraz jego historii w Polsce, Argentynie i na świecie. Dwudziestolecie międzywojenne, to szczególny okres w historii tanga – w Argentynie był to początek „złotej ery tanga”, natomiast w Polsce – okres rozkwitu polskiego tanga, czas w którym powstało kilka tysięcy utworów , m.in. takich znanych kompozytorów jak Henryk Wars czy Jerzy Petersburski.

Publiczność bardzo ciepło przyjęła koncert i opowieści o tangu. Żywo reagowała na kolejne utwory, a jeden refren wykonała razem z wokalistką.

Koncert był zorganizowany przez Fundację Partytura, a współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę Dzielnicę Mokotów.