Tango Mio w Artystycznym Domu Animacji – 8.04.2018 r.

W dniu 8 kwietnia 2018 o godz. 18.00 w Artystycznym Domu Animacji odbył się koncert pt. „Tango Mio dla Niepodległej”.

Koncertem tym zespół Tango Mio uhonorował 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, ale zrobił to w nietypowy sposób.Nie było standardowych utworów patriotycznych, jakich można się spodziewać przy takich okazjach. Zespół skoncentrował się za to na zaprezentowaniu, czego słuchano i do czego tańczono w pierwszych latach po zakończeniu I wojny światowej. Był to bowiem okres w historii naszego kraju, gdy Polacy poszukiwali wytchnienia po latach niewoli i zawieruchy wojennej. Znajdowali je w muzyce i tańcu.

Stąd w repertuarze koncertu pojawiły się przedwojenne tanga, fokstrorty, walce, slowfoxy, był swing, a nawet rumba! Widzowie, którzy tłumnie przybyli na koncert (część osób nawet stała, bo zabrakło miejsc siedzących) z wielką radością wysłuchali takich przedwojennych szlagierów jak „odrobinę szczęścia w miłości”, „Już nie zapomnisz mnie” czy „Bo to się zwykle tak zaczyna” zaśpiewanych przez wokalistkę Monikę Kwiatkowską.

sss

Wielki aplauz zdobyło wykonanie shimmy-fokstrota „Ta mała jest wstawiona”. Podobał si.ę tak bardzo, że został wywołany na bis.

s

Zespół zaproponował również bardzo ciekawą aranżację fokstrota „Ty masz dla mnie coś” z brawurowymi solówka Rafała Olewnickiego na perkusji. Do zbudowania przedwojennego i jazzowego klimatu koncertu przyczyniła się wirtuozowska gra na skrzypcach Joasi Okoń oraz improwizacje klarnetowe Anny Kalskiej, gościa specjalnego koncertu. Całość brzmienia dopełnił akordeon, na którym Przemek Wojciechowski wyczarował swoją grą szalone lata 20 i 30.

Koncert był pełen opowieści i anegdot z okresu międzywojnia, dzięki czemu widzowie mogli poczuć się jak w Adrii, jednej z najelegantszych przedwojennych restauracji i świętować 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koncert zorganizowała Fundacja Partytura przy wsparciu ze strony Domu Kultury Włochy – Artystycznego Domu Animacji.

Koncert był współfinansowany przez m.st. Warszawę dzielnicę Włochy