Tangowe impresje – 23.04.2017 r.

23 kwietnia 2017 roku tango znów zawitało do PROMu Kultury na Saskiej Kępie. Widać Sasko-Kępska publiczność kocha tango, bo stawiła się licznie w PROMie na ulicy Brukselskiej.

Zaczeliśmy koncertem Formacji Tango Para Todos. Tym razem była niespodzianka – przed występem całej Formacji wystąpiło pięcioro muzyków „smyczkowych”. Wykonali „Tasty tango” dedykując je niedawno zmarłemu wspaniałem aktorowi Witoldowi Pyrkoszowi.

468

A potem zagrała już cała Formacja Tango Para Todos pod dyrekcją Anny Kalskiej i Agnieszki Kowalskiej. Były tanga argentyńskie i polskie, tradycyjne i nuevo, instrumentalne i tanga wykonywane przez chór i orkiestrę.

Formacja towarzyszyła też dwojgu solistom. Ania Kwiecień zadebiutowała solowym pięknym „Tango notturno”, a Duarte Peralta zaśpiewał ulubiony przez publiczność tango-vals „Corazon, corazon”.

666 566

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzyka była przeplatana opowieścią o historii tanga, jego twórcach i wykonawcach. O faktach, ale i o tajemnicach tego stylu muzycznego ciekawie opowiadała Monika Kwiatkowska.

Cała sala, a także goście, którzy nie zmieścili się w sali koncertowej i musieli słuchać koncertu w korytarzu, przed salą, została zaproszona do wspólnego zaśpiewania znanego polskiego przeboju „Tango milonga”. Śpiewała cała publiczność z towarzyszeniem muzyków Formacji Tango Para Todos, a dyrygowała w tym utworze Agnieszka Kowalska.

Druga część wieczoru – to pokaz tanga. Zatańczyła znana warszawska para taneczna Magdalena Skawińska i Michał Wójcik. Ach, jak oni tańczyli…

magda i michal

Kolejna godzina przeznaczona była na naukę tanga. Maga i Michał zaprosili wszystkich chętnych na parkiet. Opowiadali o zasadach tego tańca, pokazywali kroki, korygowali ćwiczących, a nawet z nimi tańczyli. Łatwo nie było – bo taniec trudniejszy niż się wydaje patrząc na występy mistrzów.

Najwytrwalsi goście zostali na milondze – wieczorku tanecznym, gdzie mogli potańczyć tango.

 

Dziękujemy PROMowi Kultury Saska Kępa za pomoc w organizacji wydarzenia pt. „Tangowe impresje”.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.