Tango na Sadybie – Skwer Starszych Panów 11.06.2016 r.

Formacja Tango Para Todos, składająca się z chóru i orkiestry, pod dyrekcją Anny Kalskiej wystąpiła 11 czerwca o godz. 18.00 na Skwerze Starszych Panów. Czarowne miejsce – piękna zieleń wczesnego lata i… nazwa skweru szczególnie bliska miłośnikom Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory.

Koncert składał się z pięknych argentyńskich tang, ale nie mogło też zabraknąć tanga polskiego napisanego przez Starszych Panów – „Już kąpiesz się nie dla mnie w pieszczocie pian”.

459

Ze względu na szczupłość miejsca, był to wyczyn nie lada – Formacja Tango Para Todos wystąpiła na najmniejszej, w swojej dotychczasowej karierze, scenie. Ale mimo, że muzycy, a szczególnie dyrygentka musieli uważać, aby nie spaść ze sceny, koncert był piękny. Zabrzmiały takie tanga jak Oblivion, Poema, Desde el Alma, Tamboriles czy polskie Tango Milonga. Licznie zgromadzona publiczność była zauroczona prezentowana muzyką.

Na zakończenie koncertu publiczność ruszyła do tanga 🙂

Koncert został zorganizowany w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2016 przez Fundację Partytura przy współudziale Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Miasto Ogród Sadyba”.