Z tangiem na TY – 22.10.2017 r.

22 października 2017 roku w salach Centrum Kultury Wilanów odbył się wieczór tangowy pt. „Z tangiem na TY”.

Jest godzina 17.00 – sala koncertowa CK Wilanów wypełniona do ostatniego miejsca. Formacja Tango Para Todos pod dyrekcją Anny Kalskiej i Agnieszki Kowalskiej rozpoczyna koncert.

060

Chór i orkiestra zaprezentowały 11 utworów – były tanga argentyńskie, tanga polskie, tanga w wersji instrumentalnej, tanga na chór i orkiestrę. Była też opowieść o tangu, jego historii, twórcach i najpopularniejszych utworach tego gatunku muzycznego.

Do wspólnego z chórem i orkiestrą Formacji Tango Para Todos wykonania słynnego polskiego tanga – „Jesienne róże” została zaproszona publiczność. Agnieszka Kowalska przygotowała słuchaczy do śpiewania – była rozgrzewka, ćwiczenia głosowe i rozluźniające. Każdy otrzymał „ściągawkę” ze słowami.

Godzina koncertu szybko minęła – publiczność zgotowała Formacji owację na stojąco i domagała się bisów. Muzycy nie dali się długo prosić – na bis zagrali „Tango dworcowe”.

149 205

Ale nie był to jeszcze koniec wieczoru. Publiczność została poproszona o przejście do sali tanecznej. Tam czekała już para profesjonalnych tancerzy tanga – Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski. Tancerze dali pokaz tanga argentyńskiego. Ach, jak oni tańczyli … Publiczność była zauroczona – na bis tancerze zatańczyli inny rodzaj tanga – milongę – szybki i wesoły taniec argentyński.

 

Po pokazie tańca nadeszła pora na naukę tanga. Para Taneczna poprowadziła godzinną lekcję podstawowego kroku tanga. Spora część widowni zdobyła się na odwagę i „stanęła do tanga”. Nauczyciele pokazywali kroki, korygowali tańczących, a nawet z nimi tańczyli.

235

 

 

 

 

 

272

Na zakończenie wieczoru wszyscy chętni zostali zaproszeni na milongę – wieczorek taneczny w trakcie którego tańczy się tango. Nowi adepci tego tańca mogli wypróbować swoje umiejętności na prawdziwie argentyńskiej potańcówce.

Projekt zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy z Centrum Kultury Wilanów.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Wilanów