Tangiem malowane – 5.02.2017 r.

062

W niedzielę 5 lutego 2017 r. zespół Tango Mio  w składzie : Monika Kwiatkowska – wokal, Sebastian Fernandez – skrzypce, Przemysław Wojciechowski – akordeon, Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne, malował tangiem w Domu Kultury Świt na Targówku.

przraf

 

 

 

 

 

Tango to namiętność – to miłość i smutek, żal rozstań i uniesienia powrotów.  Każde tango jest inne, każde opowiada życiową, najczęściej dramatyczną historię. Powstawało w otoczeniu podejrzanych knajp i doków portowych Buenos Aires i Montevideo. Tańczyli je zwykli, prości robotnicy, którzy przyjechali do Argentyny w poszukiwaniu lepszego życia.

Na początku XX wieku rozpoczął się triumfalny podbój Europy przez tango.Najpierw trafiło do Paryża, a już wkrótce w 1913 roku – do Polski. W Polsce okres wielkiego rozkwitu tanga to dwudziestolecie międzywojenne.

Na koncert pt.”Tangiem malowane” złożyły się najpiękniejsze tanga argentyńskie oraz przeboje tego gatunku, które powstały w Polsce. Zabrzmiał też, w wersji instrumentalnej, twórca nowego stylu tanga – tango nuevo – Astor Piazzola.

Monika

 

 

 

Pomiędzy utworami, ciekawie o tangu, jego historii, twórcach i wykonawcach opowiadała Monika Kwiatkowska.

Koncert został zorganizowany przez Dom Kultury Świt i Fundację Partytura.