Melodie okresu międzywojennego dla Biało-czerwonej – PROM Kultury Saska Kępa – 17.11.2018 r

Tango Mio zagrało 17 listopada 2018 r. w Promie Kultury Saska Kępa koncert pt. „Melodie okresu międzywojennego dla Biało-czerwonej”.
s
Zespół skoncentrował się na muzyce, której słuchano i do której tańczono w okresie bezpośrednio po odzyskaniu niepodległości. Stąd w repertuarze znalazły się fokstroty np. „Dziewczę z puszty”, „Ty masz dla mnie coś” czy „Ta mała jest wstawiona”, slowfox „Bo to się zwykle tak zaczyna” czy rumba „Tico-tico”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tang, które były gatunkiem niezwykle popularnym w dwudziestoleciu międzywojennym, np. „Tango milonga”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Nie kochać w taką noc to grzech” czy niezwykle popularny i lubiany utwór „To ostatnia niedziela”.
Podczas koncertu w klimat międzywojenny wprowadziła nas swym tańcem para tancerzy Magda Skawińska i Michał Wójcik.
Aby przybliżyć publiczności świat międzywojenny i początki nowego życia kulturalnego, które odradzało się w wolnej Polsce, wokalistka opowiadała o autorach i kompozytorach tego okresu, przybliżyła również sylwetki wykonawców szlagierów międzywojennych oraz ich historie. Wspomniana  została również największa polska międzywojenna wytwórnia fonograficzna Syrena Record.
s
Publiczność nagradzała wszystkie utwory brawami, z przyjemnością słuchając też anegdot i wspomnień z okresu międzywojnia. Na koncercie zjawiło się ponad stu widzów, co jest dowodem na to, że dwudziestolecie międzywojenne i muzyka tego okresu jest ceniona również obecnie.
s
Koncert zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy z PROMem Kultury Saska Kępa.
Koncert był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.
s