Zakochani w Tangu – Saska Kępa 15.02.2015

Jako, że  poprzednie, jesienne wydarzenie tangowe na Saskiej Kępie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem,  postanowiliśmy wraz z PROMem Kultury Saska Kępa powtórzyć je zimą.

Zaproponowaliśmy Walentynki na Kępie w rytmie tanga – czyli Zakochani w Tangu.

Publiczność  dopisała!

Koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos odbył się na piętrze, w sali widowiskowej PROMu. Chór i orkiestra pod dyrekcją Agnieszki Kowalskiej (dyrygentka chóru) i Anny Kalskiej (dyrygentka orkiestry) zaprezentowali tanga polskie i argentyńskie. Na zakończenie koncertu niespodziewanie weszła na salę para tancerzy – i zaczęła tańczyć tango….  Ach co to był za pokaz!

Była to tylko zapowiedź występu Beaty Mai Gellert i Marka Matysiaka.

Dlatego też publiczność została poproszona o zejście na dół, do bardziej kameralnego wnętrza galerii,  gdzie Beata Maia i Marek zaprosili wszystkich chętnych do nauki kroków tanga. Chętnych nie brakowało. Po  lekcji  para dała drugi, właściwy pokaz tańca – uczta dla oczu, wielkie emocje, podziw i zazdrość…

Na zakończenie  – milonga – wieczorek taneczny, w trakcie którego do tych, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z tangiem dołączyli bardziej zaawansowani tangueros.

Wydarzenie było zorganizowane przy współpracy z PROMEM Kultury Saska Kępa