Z tangiem w sercu – Okęcka Sala Widowiskowa 5.12.2020 – koncert online

To był nietypowy koncert !

Dnia 5.12.2020 roku Formacja Tango Para Todos wystąpiła w Okęckiej Sali Widowiskowej z koncertem pt. „Z tangiem w sercu”. Ze względu na obowiązujące przepisy koncert odbył się bez publiczności, za to był transmitowany online na YouTube Okęckiej Sali Widowiskowej. Wszyscy wystąpili w maseczkach …

https://www.youtube.com/watch?v=csLvLRbWaHs

Chór i orkiestra Formacji Tango Para Todos pod dyrekcją dyrygentek Agnieszki Kowalskiej i Anny Kalskiej wykonał najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie. Zabrzmiały takie przeboje tangowe jak Tango milonga, Jesienne róże, La cumparsita czy Libertango.

Wystąpili też soliści – Monika Kwiatkowska z towarzyszeniem chóru i orkiestry zaśpiewała piękny tango-vals „Buscandote”, a Duarte Peralta „Corazon, corazon”.

Jak się tańczy tango zaprezentowali tancerze tanga argentyńskiego – Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko oraz Monika Kwiatkowska i Tomasz Sadlakowski.

Zatańczyli do wybranych utworów wykonywanych przez Formację Tango Para Rodos. Zaprezentowali różne style tego tańca – tango salon, tango-vals, tango milonga i tango nuevo. Ach, jak oni tańczyli …

Pomiędzy utworami o historii tanga w Polsce i Argentynie o jego popularnych twórcach i wykonawcach opowiadała Monika Kwiatkowska.

Koncert był zorganizowany przez Fundację Partytura przy współudziale Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy.

Koncert był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Włochy.

Zdjęcia: Cezary Gołębiowski.