Połączeni w Tangu – Okęcka Sala Widowiskowa – 15.09.2018 r.

15 września o godzinie 18.00 tango ponownie zawitało do Okęckiej Sali Widowiskowej. Mieszkańcy Włoch licznie stawili się aby posłuchać, zobaczyć i zatańczyć tango !

Wieczór muzyczno-taneczny pt. „Połączeni w Tangu” rozpoczął się koncertem chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos pod dyrekcją Anny Kalskiej i Agnieszki Kowalskiej.

s

 

s

Koncert był bardzo urozmaicony. Były tanga polskie i argentyńskie, Część z nich była wykonywana przez chór i orkiestrę, część była w wersji instrumentalnej, występowali też soliści. Urszula Kowalczyk zagrała solo na oboju w znanym polskim tangu „Tango Milonga”. Zaproszony muzyk, Bartosz Kołsut zagrał solo w „Libertangu” Astora Piazzoli, a emocjonalne „Jalousie” rozpoczęło się partią solową koncertmistrza Marka Snycerskiego.

Niektóre utwory zaśpiewali z towarzyszeniem chóru i orkiestry soliści. Duarte Peralta przedstawił tango pt.”Corazon, corazon”, słynne polskie „Tango Notturno” zaśpiewała Anna Kwiecień, a tango-vals „Buscandote” wykonała Monika Kwiatkowska.

s

s

s

Do wykonania międzywojennego szlagieru „Jesienne róże” została zaproszona publiczność. Dyrygentka chóru Agnieszka Kowalska przeprowadziła z uczestnikami koncertu profesjonalną chórową rozgrzewkę. Po takim przygotowaniu „Jesienne róże”, pod dyrekcja Agnieszki Kowalskiej, zostały wykonane przez orkiestrę i chór Formacji Tango Para Todos oraz chór publiczności.

Nie zabrakło opowieści o tangu. O jego historii w Polsce i Argentynie, najsłynniejszych kompozytorach i wykonawcach opowiadała Monika Kwiatkowska.

Koncert podobał się publiczności – był bis i owacja na stojąco!

A po koncercie nadszedł czas „uczty dla oczu” – tango argentyńskie zatańczyła para tancerzy – Katarzyna Chmielewska i Mateusz Kwaterko.

s

Tancerze zaprosili wszystkich obecnych do nauki podstawowego kroku tanga. Chętni stanęli w parach. Nauczyciele instruowali jak powinna wyglądać postawa tangowa, opowiadali o zasadach tańca i zachowań na parkiecie, pokazywali kroki, korygowali ćwiczących. A po ponad godzinnej lekcji nadszedł czas samodzielnego wypróbowania swoich umiejętności w tym jakże pięknym, ale wymagającym tańcu. Rozpoczęła się milonga – wieczór w trakcie którego tańczy się tango. Do uczestników lekcji dołączyli bardziej zaawansowani tangueros.

ss

 

 

Wieczór zorganizowała Fundacja Partytura przy wsparciu Domu Kultury Włochy – Okęckiej Sali Widowiskowej.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Włochy.