Formacja Tango Para Todos dla Tej, co nie zginęła – 6.05.2018 r

6 maja Formacja Tango Para Todos wystąpiła w Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej.

Formacja pod dyrekcją dyrygentek Agnieszki Kowalskiej i Anny Kalskiej zaprezentowała program dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nie był to pierwszy koncert Formacji na Pradze Południe, ale do Centrum Promocji Kultury grupa zawitała po raz pierwszy i od razu podbiła serca publiczności. Na widowni było ponad 200 osób, które z wielką radością oklaskiwały wszystkie utwory. W repertuarze koncertu znalazły się zarówno tanga klasyczne, jak i tango-valse oraz milongi. Nie zabrakło też utworów o charakterze patriotycznym – „Ta, co nie zginęła” ze słowami Edwarda Słońskiego i muzyką napisana przez Potra Kotasa specjalnie dla Formacji Tango Para Todos oraz „Żołnierskie tango” autorstwa Jerzego Petersburskiego.

Do odśpiewania „Żołnierskiego tanga” wraz z Formacją zaproszona została publiczność, która otrzymała wcześniej kartki ze słowami tego tanga.

Możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami – o wydarzeniach sprzed 100 lat oraz o historii polskiej kultury okresu międzywojennego ciekawie opowiadała Monika Kwiatkowska.

Koncert został bardzo ciepło przyjęty, były dwa bisy 🙂

Koncert zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy Centrum Promocji Kultury.

Koncert był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Praga Południe.

s