Czy pamiętasz to tango? – 3.12.2017 r.

Już po raz trzeci Fundacja Partytura zorganizowała wieczór tangowy w Domu Kultury Świt na Targówku.

Goście dopisali – już od godziny 16.00 licznie przybywali do przyjaznego mieszkańcom Targówka Domu Kultury Świt, aby spędzić tam grudniowy wieczór z tangiem.

304

Punktualnie o godz.17.00 rozpoczął się koncert 30-osobowego chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos. Muzycy zaprezentowali tanga polskie i argentyńskie w wersji instrumentalnej i śpiewanej przez chór z towarzyszeniem orkiestry. Formacją dyrygowały na zmianę Agnieszka Kowalska i Anna Kalska.

Były też utwory wykonywane przez solistów z towarzyszeniem Formacji – „Tango Notturno” wykonała Anna Kwiecień, partie solowe „Milongi de Angel” wykonał na oboju Piotr Lis.

318

Koncert prowadziła i o histrii tanga ciekawie opowiadała Monika Kwiatkowska.

Jedno z bardziej znanych polskich tang – „Jesienne róże”, po krótkiej rozgrzewce głosu, wykonała cała publiczność z towarzyszeniem chóru i orkiestry. Wykonawców poprowadziła Agnieszka Kowalska.

366

Koncert bardzo podobał się publiczności – bisy były 🙂

453Po koncercie publiczność została zaproszona do sali tanecznej. Tam czekali tancerze tanga – Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski. Zaczęło się od pokazu tanga – tańczyli pięknie…

 

 

Potem przyszła kolej na odważnych – mnóstwo osób „stanęło do tanga”. Tancerze-nauczyciele poprowadzili dla wszystkich chętnych godzinną lekcję podstawowego kroku tanga. Pokazywali kroki, proponowali ćwiczenia, korygowali postawę taneczną, a nawet tańczyli z kursantami.

468

Po lekcji najodważniejsi postanowili sprawdzić swoje tangowe umiejętności na milondze – potańcówce w rytmie tanga. Do nowych miłośników tanga dołączyli starzy milongueros.

Wieczór tangowy zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy z Domem Kultury Świt.

Zadanie było współfinansowane przez m.st. Warszawę Dzielnicę Targówek.