Zakręceni w tangu – 17.09.2017 r.

 

Lał ulewny deszcz. Ulica 1 Sierpnia została, ze względu na roboty drogowe, zamknięta właśnie na ten weekend. A mimo to mieszkańcy Włoch licznie stawili się w Okęckiej Sali Widowiskowej. Tango – wzbudza wiele emocji, budzi zainteresowanie, inspiruje do działania.

730

Wieczór rozpoczął się koncertem Formacji Tango Para Todos. Chór i orkiestra pod dyrekcją Anny Kalskiej i Agnieszki Kowalskiej wspaniale wykonali tanga polskie i argentyńskie. Publiczność chętnie dołączyła do muzyków – pod kierunkiem Agnieszki Kowalskiej, wspólnie z artystami, wykonała znane polskie tango „Jesienne róże”.

xx

Utwory były przeplatane opowieścią o tangu – o jego dziejach w Argentynie, Europie i w Polsce. Monika Kwiatkowska opowiadała o tym jakże ciekawym gatunku muzycznym, pokazując także tangu jako istotne zjawisko społeczne.

908

 

Po koncercie Formacji Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski – znana warszawska para tangowa – pokazali jak wygląda prawdziwe argentyńskie tango. Jak oni tańczyli, a jak wyglądali…

I ruszyli w tango… Maia i Łukasz zaprosili wszystkich chętnych do nauki podstawowych kroków tanga. Chętnych nie brakowało. Nauczyciele pokazywali kroki, korygowali postawę, udzielali wskazówek jak tańczyć tango.

981

Ostatnią częścią wieczoru była milonga, czyli potańcówka w rytmie tanga. Tango tańczyli „starzy wyjadacze” i nowi pasjonaci tego tańca.

 

Wieczór zorganizowała Fundacja Partytura przy współpracy Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury Włochy.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Włochy