Zatańczmy tango na Białołęce – Białołęcki Ośrodek Kultury 28.05.2022 r.

Tango zawitało na Białołękę.  Wydarzenie „Zatańczmy tango na Białołęce” odbyło się 28 maja 2022 roku na ul. Głębockiej 66.

Z oddali widać olbrzymią scenę. Na scenie chór i orkiestra Formacji Tango Para Todos

W pierwszej części wieczoru wystąpił chór i orkiestra Formacji Tango Para Todos . Agnieszka Kowalska i Anna Kalska dyrygowały Formacją. Zabrzmiały tanga w wersji na instrumenty i w wersji śpiewanej, tanga tradycyjne i nowoczesne. Usłyszeliśmy tanga polskie, argentyńskie i międzynarodowe. Były takie przeboje jak Tango milonga, La cumparsita czy Por una cabeza.

Agnieszka Kowalska dyryguje Formacją Tango Para Rodos. Na pierwszym planie skrzypkowie.

Pomiędzy utworami Monika Kwiatkowska ciekawie opowiadała o historii tanga. Opowiadała też o jego sławnych kompozytorach i wykonawcach.

Monika Kwiatkowska opowiada o tangu. Na pierwszym planie wiolonczelista. W tle chór Formacji

 Na zakończenie tej części programu para tancerzy zatańczyła tango. Tomasz Sadlakowski z Moniką Kwiatkowską zatańczył tango w różnych stylach. Było tango tradycyjne, tango-vals i tango nuevo.

Tomasz Sadlakowski i Monka Kwiatkowska tańczą tango

Nauczyciele tanga zaprosili publiczność do nauki tego tańca. Lekcja podstawowych kroków tanga trwała godzinę. Nauczyciele pokazywali kroki, a publiczność tańczyła je w takt muzyki.

Ostatnim punktem programu była milonga, czyli potańcówka tangowa. Światło przygasło. Nowi adepci tanga oraz bardziej doświadczeni tangueros ruszyli w tany.

ŚPotacówka tangowa. Światło jest przygaszone. Widać kilka par tańczących tango

Wydarzenie przygotowała Fundacja Partytura przy współpracy Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Projekt był  współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Białołęka.

s