Rumba na talerzu czyli dwudziestolecie międzywojenne muzycznie i kulinarnie – Dom Stołeczny 17.11.2024

17 listopada 2024 w Domu Społecznym Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Obozowej 85  dobył się koncert pt. „Rumba na talerzu czyli dwudziestolecie międzywojenne muzycznie i kulinarnie”. Było to niekonwencjonalne połączenie muzyki okresu dwudziestolecia międzywojennego z opowieścią o kulinariach tego okresu.

Gra zespół Tango Mio - na scenie skrzypaczka, klarnecistka, perkusista, basista, akordeonista

na senie zespół Tango Mio, śpiewa Monika Kwiatkowska

Wystąpił zespół Tango Mio w składzie: Monika Kwiatkowska – wokal, Joasia Okoń – skrzypce, Anna Kalska – klarnet, Przemek Wojciechowski – akordeon, Maciej Dobrzański – kontrabas, Rafał Olewnicki – instrumenty perkusyjne.

Spew Monika Kwiatkowska

W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy takie przeboje okresu międzywojennego jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Tango milonga”, „A ja cię kochać nie przestanę”, „To ostatnia niedziela” czy „Umówiłem się  z nią na dziewiątą”.

Rumbę tańczy para tancerzy

Do czterech wybranych utworów zatańczyli Tomasz Sadlakowski i Monika Kwiatkowska. Taniec w ich wykonaniu uświetnił też tytułową rumbę „Tico, tico”.

Wokalistka opowiada o kulinariach dwudziestolecia - pokazuje na slajd znajdujący się nad sceną.

Wokalistka, Monika Kwiatkowska pomiędzy utworami opowiadała o tym co w okresie międzywojennym jadano na co dzień, a co można było znaleźć w menu restauracyjnym.  Mówiła i pokazywała na slajdach jak wyglądały przyjęcia, rauty, jakie specjały serwowano np. na naszym transatlantyku Batorym. Kto i dlaczego stworzył niezwykle popularny w międzywojniu slogan „Cukier krzepi”.

Koncert przygotowała Fundacja Partytura przy współudziale Domu Społecznego Wolskiego Centrum Kultury.

Projekt współfinansowało m. st. Warszawa Dzielnica Wola.

Logo Warszawy projekt współfinansuje dzielnica Wola