can you take unisom with benadryl unisom vs walgreens sleep aid is nuvugil the same as provigil maximum dose phenergan can you buy provigil over the counter in indonesia verapamil and unisom

Zasłuchani w Tangu – Dom Kultury Świt 7.12.2019

Zasłuchani w Tangu, a nie, że w hip-hopie
są: prezes, sklepowa, koń, pani przy mopie,
ludwisarz, masztalerz, zdun, zecer, folusznik,
konwisarz, metrampaż, pan, co ma rozrusznik,
karpiniarz, wyoblarz, pozłotnik i sowa,
bo zaraz szykuje się uczta tangowa!

Czyśćcie więc w te pędy pazur swój i uszy,
bo tak Wam zagramy, że się Wam poruszy
to i owo w środku, uśmiechnie wątroba.
Niechże żyje tango – muzyki ozdoba!

Tak dowcipnie Agnieszka Kowalska – dyrygentka Formacji Tango Para Todos zapraszała na facebooku na wydarzenie „Zasłuchani w tangu”, które odbyło się 7 grudnia 2019 w Domu Kultury Świt  przy ul. Wysockiego 11 w Warszawie.

O godzinie 18.00 rozpoczął się koncert najpiękniejszych tang polskich i argentyńskich w wykonaniu Formacji Tango Para Todos 30 osobowej grupy muzycznej składającej się z chóru i orkiestry. Formację poprowadziły dyrygentki Agnieszka Kowalska i Anna Kalska.

Zabrzmiały takie utwory jak „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Por una cabeza”, „Adios, nonino”, „Tango dworcowe”, czy w wykonaniu solisty „Corazon, corazon”.

Utwory były przeplatane opowieścią o historii tanga w Argentynie, Europie. jak trafiło do Polski stając się najpopularniejszym tańcem Warszawy międzywojennej.

Popularne tango międzywojenne „Tango milonga’ odśpiewała, po małym przygotowaniu wokalnym przeprowadzonym przez dyrygentkę Agnieszkę Kowalską, cała sala 🙂

Na zakończenie koncertu, na bis, do muzyki wykonywanej przez Formację Tago Para Todos tango zatańczyła para taneczna – Monika Kwiatkowska i Tomasz Sadlakowski.

Tancerze zaprosili publiczność na pokaz tanga i lekcję podstawowego kroku tanga do Sali tanecznej.Publiczność tłumnie wzięła  udział w lekcji. Wszyscy pilnie trenowali krok tanga, tancerze-nauczyciele udzielali wskazówek, a nawet tańczyli z kursantami.

Po godzinnej lekcji rozpoczęła się milonga – wieczork taneczny na którym tańczy się tango. Była to okazja do wypróbowanie kroków nauczonych podczas lekcji i do zatańczenia tanga z bardziej doświadczonymi tangueros.

Projekt  był zrealizowany przez Fundację Partytura przy współpracy Domu Kultury Świt.

Projekt był współfinansowany przez m.st. Warszawę Dzielnicę Targówek

T
%d bloggers like this: