is it safe to take unisom everyday while pregnant provigil prace does kratom increase your tolerance to provigil phenergan safe in pregnancy unisom does it work is provigil time released

Tango mych marzeń i snów – Amfiteatr Konstancińskiego Parku Zdrojowego 2.07.2016r.

To był piękny, letni dzień. Wiele osób postanowiło zakończyć w Amfiteatrze sobotni spacer po Parku Zdrojowym, gdzie o godzinie 19.00 rozpoczął się koncert Formacji Tango Para Todos. Pogoda wprowadziła wszystkich w nastrój tanga – dużo słońca i temperatura prawie jak latem w Buenos Aires.

738

Formacja Tango Para Todos składająca się z chóru i orkiestry wykonała pod dyrekcją Anny Kalskiej najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie. Koncert prowadziła i niezwykle ciekawie o historii tanga, jego twórcach i wykonawcach opowiadała Monika Kwiatkowska.

Część utworów zabrzmiała w wersji instrumentalnej – słynna „La Cumparsita” Gerardo Matos Rodrigez’a, czy „El choclo” Angel’a Villoldo. Nie zabrakło też nowego nurtu tanga – tanga nuevo. Brawurowo zostały wykonane utwory jego najsłynniejszego reprezentanta – Astora Piazzoli.

Publiczność z wielkim zainteresowanie wysłuchała opowieści o tym jak tango trafiło do Polski, jak rozkwitło w okresie międzywojennym i jak na stałe zamieszkało w sercach Polaków. Zaprezentowane „Tango milonga” Jerzego Petersburskiego i Andrzeja Własta, „Już kąpiesz się nie dla mnie” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory czy „To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego i Zenona Friedwalda nucili, wraz z Formacją, wszyscy.

Na zakończenie cała publiczność obecna w Amfiteatrze podziękowała Formacji Tango Para Todos owacją na stojąco i … poprosiła o bisy! Były dwa – orkiestra zagrała „La Cumparsita”, a potem orkiestra i chór wraz z publicznością wykonali wszystkim znane polskie tango „To ostatnia niedziela”.

Koncert, przy współudziale Konstancińskiego Domu Kultury zorganizowała Fundacja Partytura. Zadanie było dofinansowane przez Gminę Konstancin – Jeziorna.

herb

%d bloggers like this: