can i take a 5year old phenergan suppository how long does it take for phenergan to kick in how long does it take phenergan gel to work phenergan injection site reactions imitrex and phenergan phenergan fda schedule

Zapraszamy do Tanga – PROM Kultury Saska Kępa 11.10.2015 r.

„Na stadionie zawierucha!

W gardle z nerwów grzęźnie klucha,

śląskie, bitki, cukier w kostkach,

gdyż gra mecz Irlandia – Polska.

Co tam! Mecz nas nie przestrasza –

Saska Kępa będzie nasza!

Na Brukselskiej w PROMie gramy

i do tanga zapraszamy!”

Zapraszała na portalach społecznościowych Agnieszka Kowalska, dyrygentka chóru. I publiczność, pomimo utrudnień komunikacyjnych 11.10.2015 r, tłumnie przybyła do PROMu Kultury Saska Kępa na imprezę „Zapraszamy do Tanga”.

7797

W sali koncertowej na pierwszym pietrze, punktualnie o 18.00 rozpoczął się koncert Formacji Tango Para Todos – 25 osobowego chóru i orkiestry. Formacja, pod dyrekcją dyrygentek: chóru – Agnieszki Kowalskiej i orkiestry – Anny Kalskiej, zaprezentowała tanga polskie i argentyńskie w specjalnie napisanej dla Formacji aranżacji. Utwory przeplatane były opowieściami o historii tanga w Argentynie i Urugwaju – kolebkach tanga, oraz w Europie, a także w Polsce. O tangu opowiadała Monika Kwiatkowska.

Goście nie tylko słuchali prezentowanych utworów. Słynne polskie tanga „To ostatnia niedziela” i „Jesienne róże” były wykonane po dyrekcją Agnieszki Kowalskiej przez publiczność, chór i orkiestrę. Wszyscy śpiewali – ściągawka ze słowami trochę pomogła 🙂

Po koncercie widzowie zostali zaproszeni do sali na parterze. Tam czekali na nich nauczyciele tanga Magda Skawińska i Michał Wójcik. Publiczność tłumnie „stanęła do tanga”. Nauczyciele pokazali, jak wygląda postawa tangowa, zaprezentowali podstawowe kroki i… trzeba było ćwiczyć. Magda i Michał indywidualnie korygowali postawę, a nawet tańczyli w parze z początkującymi. Nie było łatwo, ale zabawa była wspaniała zakończenie lekcji Magda Skawińska i Michał Wójcik dali pokaz tanga argentyńskiego. Zatańczyli klasyczne tango argentyńskie, milongę i tango-vals. Publiczność domagała się bisu – na bis zatańczyli więc kolejne tango.

Ostatnim punktem programu był tangowy wieczorek taneczny – czyli milonga. Początkujący tangueros mogli popraktykować nowo nabyte umiejętności, a starzy tangowi wyjadacze dali się ponieść emocjom tego tańca.


Wydarzenie było zorganizowane przy współpracy PROMu Kultury Saska Kępa i współfinansowane przez Urząd m.st. Warszawy Dzielnicę Praga Południe.

%d bloggers like this: